» LYS'de Yeni Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs

Yayınlanma Zamanı: 2010-05-25 17:56:00YGS LYS alanında önde gelen sitelerden olan ygslys.blogcu.com üzerinden  LYS'ye Başvuru Yapamayanlar Var! başlığıyla duyurduğumuz ve bu konuda mağdur olan pek çok arkadaşımızın fikir alışverişinde bulunduğu, ortak eylem planları hazırladığı haberimizden sonra az önce mükemmel bir haber aldık !

 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) adayları için internet sitesinden duyuru yaptı.

Duyuruda, 2010 LYS başvuru ücretini yatırıp başvuru işlemini zamanında yapamayan veya başvurusunu tamamlayıp yanlış yaptığı sınav tercihlerini düzeltmek isteyen adaylara 31 Mayıs 2010 tarihine kadar süre verildiği bildirildi.

Duyuruya göre, adaylar, ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan formu doldurarak, 31 Mayıs akşamına kadar kişisel olarak ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine veya ÖSYM bürolarına elden teslim edecekler.

 

ÖSYM Tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

'2010 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) başvuru ücretini yatırıp başvuru işlemini zamanında yapamayan veya başvurusunu tamamlayıp yanlış yaptığı sınav tercihlerini düzeltmek isteyen adayların ekteki formu doldurarak en geç 31 Mayıs 2010 akşamına kadar kişisel olarak ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerine veya ÖSYM Bürolarına elden teslim etmeleri gerekmektedir. Adaylara önemle duyurulur.'


İlgili ÖSYM açıklama sayfası şu an yine yoğunluktan açılmasa da sistem düzeldiğinde aşağıdaki bağlantıdan ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz:

http://www.osym.gov.tr/Genel/t.ashx?F6E10F8892433CFFD4AF1EF75F7A7968BAEAEDE14133EF9C

 

Gelen bu son dakika haberi bankaya para yatırıp başvurusunu tamamlayamayan arkadaşlarımızı sevindirirken, bankalardaki sistem yoğunluğunu nedeniyle parasını dahi yatıramayan arkadaşlarımız tarafından üzüntüyle karşılandı.

ÖSYM'yi aldığı bu cesur karadan dolayı tebrik ediyor ancak, banka sistemlerindeki arızanın da göz ardı edilmemesi, bu nedenle para yatırmayan adayların da taleplerinin dikkate alınması konusunda uyarmak istiyoruz.


Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz !