» LYS Tercih Robotları - Motorları

Yayınlanma Zamanı: 2010-07-22 11:22:006 Ağustosta sona erecek olan LYS tercih süresi daraldıkça heyecan da artıyor. Bu yazımızda en başarılı tercih rehberlerini, robotlarını, motorlarını derledik. Faydalı olmasını dileriz..


LYS Tercih 
rehberi robotu motoru

Merhaba ben tercih robotunuz.

Biraz tembel bir robot olduğum için sizi aşağıdaki diğer robot arkadaşlara gönderiyorum, başarılar :)
Hangi Üniversite Tercih robotuwww.hangiuniversite.com

Tercih robotları arasında şüphesiz en profesyoneli, en gelişmişi. Siteye girip üye olarak pek çok istatistikten yararlanabliyorsunuz. Sitenin bir diğer artısı ise üyelerin istatistiklerine bakarak aynen ÖSYM'nin yaptığı gibi bir tercih provası oluşturması. Şu an 30.000'i aşkın üyesi arttıkça, sistemin sunduğu veriler de neredeyse gerçeğiyle aynı olacak ! Sitede şu ifadelere yer veilmiş;

"Bu sene değişen sınav sistemi ve puan türleri, yeni açılan üniversiteler, referans taban puan olmaması derken zaten endişeli olan kafalar, iyice karıştı. İşte hangiuniversite.com öğrencilere bu yolda rehberlik etmek ve tercih provası ve yerleştirme simülasyonu daha etkin tercihler yapmak için hazırlandı.Tıpkı deneme sınavları gibi deneme tercihleri de size genel eğilimle ve seviyenizle ilgili iyi bir fikir verecek."ÖSYM Tercih Rehberi

> ÖSYM Rehberi

ÖSYM tarafından hazırlanan sitenin açıklamaları şöyle:

"2010 YGS ve LYS sonuçlarını aldıktan sonra, tercihlerinizi belirlemenizde size yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu sayfada 2010 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb alanlara göre arama yapabilir ve her bir puan türündeki başarı sıranız ile, girmeyi düşündüğünüz yükseköğretim programlarına 2009-ÖSYS deki bilgiler üzerinde, 2010 ÖSYS'nin kurallarına göre yapılan benzetim çalışması ile elde edilen en küçük puan ve bu puana karşılık gelen başarı sıralarını karşılaştırarak girebileceğiniz programları (tercihlerinizi) belirleyebilirsiniz. " ÖSYM ile ilgili diğer başlıklar: 2010 LYS Tercih Kılavuzu, LYS Sonuçları , 2010 LYS Tercih Tarihleri , 2010 LYS Tercih Rehberi Robotu MotoruDoğru 
Tercih Rehberi

> www.dogrutercih.com

Bir zamanların efsane sitesi dogrutercih.com muazzam özelliklerini www.hangiuniversite.com 'un hazırlanması üzerine bu siteye kaptırsa da hâlâ başarını koruyor.
Tercih TV - 
Uğur Dersanesi Tercih Rehberi

> www.tercih.tv

Uğur dersanesi tarafından hazırlanan site de özellile öne çıkan görsel özellikleriyle başarılı tercih siteleri arasındaki yerini alıyor.
Sürat Tercih Rehberi

> Sürat Tercih Robotu

Güvender gibi pek çok kaynak yayın grubunun yayıncısı olan Sürat A.Ş., pek görsel olmayan ama fonksiyonelliğinin iyi olduğunu düşündüğümüz bir tercih robotu hazırlamış. Robotun güncelliği ile ilgili net bir açıklama olmasa da 2009 verilerinin değerlendirildiğini görmek mümkün. Muhtemelen ilgili robotun dersanelerce kullanıldığını düşünüyoruz.
Körfez Dersaneleri Tercih Robotu

> Körfez Dersaneleri Tercih Robotu

Kocaeli'nin başarılı dersanelerinden Körfez Dersaneleri de farklı bir tercih rehberi hazırlatmış. ygslys.blogcu.com olarak dersanelerin teknolojiye verdikleri önemi önemsiyoruz ve çoğu büyük dersanenin yapamadığını yapan Körfez Dersanelerini de tebrik ediyoruz.
Tercih Robotu. Net


> www.tercihrobotu.net

17 Temmuz'da veritabanlarını güncellediklerini duyuran site de yine incelenebilecek başarılı çalışmalar arasında yer alıyor.
Tercih Robotu
 .com.tr

> www.tercihrobotu.com.tr

Üyelikle çalışan site de yine çok faydalı bilgiler sunmakta. Henüz 2009 verilerinin olduğu sitede 2010 verilerinin de en kısa sürede ekleneceği açıklanmış.YGS LYS


> Daha fazlası: tabiki Google

Eğer daha fazlasını istiyorsanız google'da arama yapmanızda fayda var, ama bizce bu kadarı da yeterli. :) Ayrıca burada yer almayan sitelerin güncelliğini yitirmiş bilgileri sunabiliyor olma ihtimalleri de var.
Sonuç:

LYS Tercih Rehberi Kılavuzu Motoru RobotuYukarıda sayılan siteleri vaktiniz oldukça ziyaret etmeniz de fayda var. Ama özellikle belirtmemiz gerekir ki, www.hangiuniversite.com ve "ÖSYM Tercih Rehberi" özellikle ziyaret etmeniz gereken siteler. Ve ayrıca sadece bu sitelerle yetinmeyip çevrenizdeki bilen kişilere danışmanız da daha faydalı olacaktır. Tercihler ile ilgili ise şunu hatırlatmakta yarar görüyoruz ki; tercihinizin gönlünüzden geçen meslekle ilgili olması çok önemli. İçinizden gelen sese kulak vermeyi ihmal etmeyin !

Hedefi 12'den vurmanız dileğiyle,

Başarılar..Hazırlayan: ygslys.blogcu.com

(Bu haberi kaynak belirterek kullanabilirsiniz)


Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz !