» LYS'ye Giriş Belgesi Gelmeyenler Ne Yapmalı?

Yayınlanma Zamanı: 2010-06-13 04:31:00ANKARA - Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 19-20 ve 26-27 Haziran'da gerçekleştirilecek Lisans Yerleştirme Sınavları'na girecek adaylara sınava giriş belgelerinin postalanması işlemlerine başlandığını bildirdi.        

Sınava giriş belgelerinin en geç sınavdan bir hafta öncesine kadar bütün adayların eline geçmiş olacağını belirten Yarımağan, sınav tarihininden üç gün öncesine kadar bu belge ellerine ulaşmayan adayların ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine başvurarak, belge çıkarabileceklerini bildirdi.        

Yarımağan, ''Sınav tarihinden önceki çarşamba gününe kadar sınava giriş belgeleri hala adayların ellerine ulaşmamışsa, başvursunlar ve çıkarsınlar. Son günü de beklemesinler'' dedi.  

 

LYS'de tercih düzeltme işlemi yapan adayların ise mutlaka sınava giriş belgesi çıkarması gerektiğini vurgulayan Yarımağan, ''Bu adaylara postayla belgeleri gelse bile yenisini çıkarmaları gerekiyor çünkü sınav tercihlerini değiştirdikleri için bunu yapmaları zorunlu. Bu adaylar da yine ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerinden, ÖSYM bürolarından belgelerini çıkarabilirler'' dedi.

 

Kaynak: NTVMSNBC

 


Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz !