» YGS 2011 Sınav Yerleri

Yayınlanma Zamanı: 2011-03-07 23:27:00Merakla beklenen YGS giriş yerleri belli oldu. Giriş yerinizi sadece internetten öğrenebileceksiniz, adrese ise YGS giriş belgesi gönderilmeyecek. Detaylar ise yazımızda..

 

ygs Sınav Yerleri 2011

 

YGS Giriş Yerlerinin internetten öğrenileceği ile ilgili daha önce bir haber yapmıştık. Aradan çok geçmeden beklenen açıklama geldi. ÖSYM 7 Mart 2011 tarihi itibariyle daha önce açıkladıkları ygs sınav merkezleri uyarınca öğrencilerin sınav yerleri atamalarını tamamlamış bulunuyor. Bu tamamlamayla ilgili olarak da yine aynı gün ÖSYM'nin resmi sitesinde bir duyuru yayımlandı. Bu duyurunun tam metnini aşağıda mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Biz ise önemli noktaları bir kere daha vurgulamak adına bazı satır başlarını buraya taşıdık:

  • Bu sene öğrencilerin evlerine YGS giriş belgesi kağıtları gönderilmeyecek.
  • Adaylar ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sitesi ais.osym.gov.tr üzerinden sınav yerlerini öğrenecekler.
  • Sınav yerinizi gösteren belgenin çıktısını (siyah-beyaz & renkli farketmez) alıp yanınıza alarak sınava gitmeniz gerekiyor.
  • Sınavda resimli ve TC Kimlik No'lu bir Nüfus Cüzdanı veya pasaport bulundurmanız gerekiyor. (Önemli: ehliyet de dahil olmak diğer belgeler kabul edilmemektedir.)
  • Duyuruda yer almayan ama özellikle vurgulamak istediğimiz konu da sınav güvenlik tedbirleri ile alakalı. Her sene sınavdan önce açıklanan bu kurallara göre sınav yerine gitmeniz de önemli. Bu bilgilieri de sınavdan önceki günlerde internetten, gazete ve tvlerden öğrenebilirsiniz.

 

2011 YGS Giriş Yerlerinizi öğrenmek için tıklayınız:

ais.osym.gov.tr

 

Adaylar TC Kimlik Numaraları ve Şifreleri ile sisteme giriş yapabilecekler. Daha sonra açılan sayfada yer alan "İşlem Yapmak İstediğiniz Sınav" alanı için "2011 ÖSYS"yi seçip tamam butonuna tıklayacaklar. Daha sonra açılan sayfada ise "Sınava Giriş Bilgilerim" bağlantısı altında bu detay bilgileri görebileceksiniz.


 

ÖSYM tarafından yapılan duyurunun tam metni ise şu şekilde:

 

BASIN DUYURUSU

(7 Mart 2011)

2011 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS):

Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

2011 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 27 Mart 2011 Pazar günü yapılacaktır.

Bu sınavda adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile 7 Mart 2011 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. 

Fotoğraflı ve onaylı Özel Kimlik Belgesi olarak sadece Nüfus Cüzdanı veya Pasaport kabul edilecektir. Nüfus Cüzdanı fotoğraflı ve TC Kimlik Numarası yazılı olmalıdır. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

Tüm adaylara başarılar dileriz.

ygslys.blogcu.com

 

Orjinal haber:  YGS Giriş Yerleri ve Belgesi 2011

 

İlgili Haberler:


Duyuru
Sitemizde güncelleme çalışmaları devam etmektedir.
Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz !